Wentylacja


Działamy na terenie całej Polski m.in: Warszawa, katowice, Kielce, kraków, Łódź, Częstochowa

Wentylacja to proces usuwania z pomieszczeń zanieczyszczonego powietrza i dostarczania w jego miejsce powietrza świeżego. Wentylacja jest konieczna, ponieważ powietrze we wszystkich pomieszczeniach stale ulega zanieczyszczeniu. Sprawny system wentylacyjny zapewnia użytkownikom dobrą jakość powietrza, chroni budynek przed zawilgoceniem oraz umożliwia bezpieczne użytkowanie urządzeń spalających gaz i kominków

Dlaczego warto zainwestować w wentylacje

Efektywna wentylacja jest dzisiaj jednym z głównych kryteriów branych pod uwagę przy projektowaniu budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej.
Stosowane obecnie w budownictwie szczelne drzwi i okna z podwójnymi czy potrójnymi szybami, bardzo efektywne systemy grzewcze oraz szczelna izolacja ścian i stropów powoduje, że wentylacja grawitacyjna przestaje faktycznie funkcjonować.
Powstająca w pomieszczeniach wilgoć wraz z innymi wyziewami powoduje powstanie wszelkiego typu niebezpiecznych dla zdrowia pleśni i grzybów. W tej sytuacji stosowanie właściwej wentylacji mechanicznej staje się konieczne.

Dobór wentylacji

Podstawowe kryteria, jakie należy brać pod uwagę przy doborze wentylacji, to:
dobranie odpowiedniej wydajności wentylatora do wymogów krotności wymian powietrza dla danego pomieszczenia, dobranie wentylatora wytwarzającego odpowiednie ciśnienie (Pa), zdolne pokonać opory przepływu przez kanały wentylacyjne, odpowiednie usytuowanie wentylatora w pomieszczeniu, aby zapewnić właściwy obieg powietrza, zaplanowanie sposobu dostarczenia świeżego powietrza do pomieszczenia poprzez nawietrzaki podokienne czy kratki drzwiowe, dobranie systemu kanałów wentylacyjnych o jak najmniejszych oporach przepływu powietrza (gładkie ścianki wewnętrzne i odpowiedni profil), aby móc zastosować tańszy wentylator o mniejszym ciśnieniu.

Działamy na terenie całej Polski

Komfort-wentylacje
ul. Rejowska 79
26-110 Skarżysko-Kamienna

Kontakt:

tel. 34 341 14 68

tel 505-290-690

e-mail:komfort-wentylacje@wp.pl

Oddział: 

ul. Jasnogórska 32

42-200 Częstochowa

Promocja!

Najtańszy system rekuperacji

już od 4000 zł !

 

 

 

 

 

Prześlij nam projekt

Zrobimy dla Ciebie darmową wycenę